Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 730 - 1630.

Nauczyciele Świetlicy:

• Elżbieta Gogulska
  • Małgorzata Myszkiewicz
  • Jolanta Żebrowska

Informacje ogólne

Świetlica szkolna pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną. Obejmuje opieką dzieci z klas I-III oraz w uzasadnionych przypadkach z klas "0" i starszych. Świetlica przeznaczona jest dla uczniów, którzy muszą przebywać w szkole ze względu na czas pracy rodziców, a także oczekujący na zajęcia pozalekcyjne.

Do świetlicy uczniowie zapisywani są przez rodziców lub opiekunów. W trosce o bezpieczeństwo dzieci rodzice zobowiązują się do wyrażenie pisemnej zgody na samodzielny powrót dziecka do domu lub jego odbiór przez inne osoby.

Cele świetlicy

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenie posiłku i odrobienie prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy sprzyjał także rozwojowi zainteresowań dzieci.

Uczniowie uczestniczą w zajęciach plastycznych - "Plastyczne wędrówki przez cztery pory roku" oraz sportowo-rekreacyjnych odbywających się pod hasłem: " Więcej ruchu dla świetlicowych maluchów". Nasi wychowankowie biorą udział w akcjach charytatywnych na terenie szkoły, w ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei" wspierającej pracę hospicyjną. Udzielają się także w pracy szkolnego radiowęzła . Czytając ogłoszenia, gromadząc informacje z życia szkoły , współtworzą ze starszymi kolegami różnorodne audycje.

Zasady pracy w grupie

Dokumenty do pobrania: