Lekcja biblioteczna z udziałem kl.Ib

Uczniowie z klasy 1 b Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z jedną ze wspaniałych baśni braci Grimm ,,Jaś i Małgosia" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Zajęcia były bardzo ciekawe wypełnione wieloma interesującymi zadaniami związanymi z losami bohaterów baśni. Spotkanie dało wszystkim dzieciom wiele radości, wzbogaciło w nowe wiadomości i przeżycia.

2017-10-03

DZIEŃ CHŁOPAKA

Ach, co za dzień!!!

Babska część Staszicówki nie zapomniała o naszych chłopcach. Pojawiły się życzenia, prezenty i dyskoteka. 2 października 2017 r. w stołówce szkolnej od godziny 1700 rozbrzmiewała dyskotekowa muzyka. Najlepszych tancerzy nagrodzono słodyczami.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

2017-10-02

DZIEŃ ŻÓŁTY JAK SŁOŃCE

Lato plecak swój pakuje,
jesień do wrót się dobija,
niecierpliwie przytupuje,
już z liści dywan rozwija.

Umęczone swoje nogi
lato moczy jeszcze w stawie,
już szykuje się do drogi,
gotowe ma wszystko prawie.

Jeszcze rzuca tylko okiem
na te lasy i jeziora,
odchodzi jak mgła obłokiem
bo najwyższa to jest pora.

W ostatni wrześniowy piątek pożegnaliśmy LATO. Nasze żółte stroje ociepliły i rozweseliły szkolne korytarze.  Najbardziej „żółte” klasy zasłużyły na nagrody.

Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IV c i VII d. Mamy nadzieję, że vouchery zwalniające z klasówek, testów i dyktand przydadzą się Wam jeszcze w tym półroczu.

Na wyróżnienie zasłużyła również uczennica klasy III c, Lena Dobkowska. Dla Lenki przygotowaliśmy bajeczny prezent – film pt. „Kopciuszek”.

Wkrótce kolejny kolorowy dzień i… niespodzianki. Bądźcie czujni!!!

2017-09-29

W PIZZERII

29 września  klasa II a  wybrała się na wycieczkę do Pizzerii Frangos na warsztaty kulinarne. Uczniowie poznali tajemnicę robienia pizzy oraz sami ją skomponowali.  Na koniec odbyła się degustacja. Wyprawa do pizzerii była udana.

2017-09-29

Spotkanie z policjantem

W dniu 26.09.2017 odbyło się spotkanie części klas siódmych z policjantami z Zespołu do spraw profilaktyki społecznej. Była to pierwsza z cyklu prelekcji na temat Bezpieczeństwa w Internecie. Poprowadził ją mł. asp. Krzysztof Kolator, który opowiadał o zagrożeniach związanych z surfowaniem po sieci. Uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach czyhających na nich w przypadku niezachowania dostatecznej ostrożności. Wyobraźnię młodzieży pobudzały anegdoty i fakty prezentowane podczas pogadanki. Był także czas na zadawanie pytań i rozmowę, z czego uczniowie chętnie korzystali.

2017-09-26

Konkurs plastyczny EKOBUS organizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce

W dn. 01.09.2017 - 20.09.2017 r. został zorganizowany szkolny etap Powiatowego Konkursu Plastycznego, którego celem było promowanie idei czystego środowiska poprzez stworzenie pracy plastycznej - trójwymiarowego modelu autobusu miejskiego w jak największym stopniu z surowców wtórnych (kartonów, puszek, papieru, nakrętek, itp.).

Konkurs prowadzony był bez podziału na grupy wiekowe.

Ogółem wpłynęło w naszej szkole 48 prac plastycznych.

Prace uczniów zostały przekazane do organizatora konkursu tj. Miejskiego Zakładu  Komunikacji w Ostrołęce ul. Kołobrzeska 1.

Podczas III Pikniku Rodzinnego "Dzień Bez Samochodu", który odbył się 24 września zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody dla uczestników konkursu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia.

Lista nagrodzonych uczniów z naszej szkoły:

1. Alicja Nowocińska kl. VI A

2. Wiktoria Jastrzębska kl. VII A

3. Małgorzata Mrozek kl. II B

4. Lena i Blanka Cekała 9 i 6 lat

Więcej informacji o konkursie i osobach nagrodzonych można znaleźć na stronie organizatora konkursu pod adresem: http://www.mzk.ostroleka.pl/index.php?artykul=734

Koordynatorzy szkolnego etapu konkursu:

Radosław Jastrzębski

Grażyna Jabłonowska

2017-09-24

Wycieczka pełna wrażeń z udziałem uczniów z kl.III F

22 września pod opieką pani Beaty Mordak i pani Katarzyny Dąbrowskiej odwiedziliśmy jeden z największych zakładów przemysłowych naszego regionu, czyli ostrołęcką elektrownię.

Zanim weszliśmy na teren zakładu przewodnik poinformował nas o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdał wszystkim kaski ochronne. Prześledziliśmy cały proces związany z wytwarzaniem energii elektrycznej. Przy okazji wizyty w elektrowni dowiedzieliśmy się, jak wiele dodatkowych instalacji dobudowano w czasie eksploatacji obiektu, mających szczególne znaczenie dla ochrony środowiska. Mieliśmy również okazję zobaczyć centrum kierowania elektrownią. Tu dowiedzieliśmy się, na czym polega praca osób odpowiedzialnych za sterowanie maszynami, spedycję paliw oraz kontrolę i bezpieczeństwo całego zakładu.

Na zakończenie podziękowaliśmy przewodnikowi za miło spędzone chwile. Wycieczka była naprawdę ciekawą lekcją.

2017-09-22

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się w dniu 4 września br. (tj. poniedziałek)

1045– uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej

1200 – Msza Święta

2017-09-04

Ogłoszenie

Zapraszamy Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 29 sierpnia (wtorek) o godz. 1630 w sali nr 7 (parter).

2017-08-29

Wizyta w pizzerii kl. II a
Data: 2017-10-05
Lekcja biblioteczna z udziałem kl.Ib